درباره فرانسه

گردشگر گرامی، آنچه در زیر مشاهده می‌کنید، اطلاعات مختصر از کشوری‌ست که شما برای سفر انتخاب کرده‌اید. به زعم ما، موارد ذکرشده گزیده‌ای از مهم‌ترین اطلاعاتی‌ست که پیشنهاد می‌شود قبل از سفر به این کشور بدانید.
فرانسه در یک نگاه
کلمه فرانسه (France) برگرفته شده از کلمه لاتین Francia به معنای کشور فرانک‌هاست. فرانسه یکی از سه کشوریه که بعد از اسپانیا و مراکش، با در دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس ساحل داره و به‌خاطر ظاهرش، توی زبان فرانسوی بهش لقب شش‌ضلعی رو دادند.

فرانسه چهارمین کشور دارنده بیشترین میراث جهانی یونسکو در جهانه که به همین واسطه، هرسال بیش از ۸۳ میلیون توریست خارجی جذب این کشور می‌شن، بیشتر از هر کشور دیگه‌ای تو جهان. پرچم این کشور از سه رنگ آبی، سفید و قرمز تشکیل شده. اسم سرود ملی فرانسه «مارسیز»ه که از نام شهر مارسی دراین کشور گرفته شده.

مساحت، جمعیت، همسایگان
براساس مساحت، فرانسه تقریبا اندازه‌ی افغانستانه و بزرگ‌ترین کشور اروپای غربی و اتحادیه اروپا و هم‌چنین سومین کشور بزرگ در کل قاره اروپا حساب می‌شه. جمعیت فرانسه در حال عبور از مرز ۶۷ میلیون نفره که با این رقم، فرانسه دومین کشور پرجمعیت اتحادیه اروپاست. این کشور با کشورهای بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا، موناکو، آندورا و اسپانیا مرز زمینی مشترک داره.
سیاست و مذهب:
در اصل دوم قانون اساسی این کشور اومده: «فرانسه یک جمهوری غیرقابل تجزیه، غیرمذهبی، دموکراتیک و اجتماعی است. دولت، اصل برابری در مقابل قانون را برای همه شهروندان خود بدون در نظر گرفتن نژاد و مذهب تضمین کرده و به تمام اعتقادات احترام می‌گذارد».

گفته می‌شه که حدود ۶۴ درصد از مردم فرانسه کاتولیک، ۲۸ درصد بدون دین و ۳ درصد پروتستانن. اما به‌طورکلی فرانسه کشوری سکولاره که توش دین به طور کامل از سیاست جداست. در حال حاضر جمعیت مسلمان فرانسه تا 6 میلیون تخمین زده می‌شه. البته همه‌ی این‌ها فقط یک تخمینه چون سرشماری پیروان ادیان براساس قانون فرانسه ممنوعه.

فرانسه همچنین از کشورهای موسس سازمان ملل متحده و یکی از پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل هم هست. فرانسه هم‌چنین در چندین گروه و نهاد بین‌المللی دیگه چون فرانسه‌زبانی، گروه هشت، گروه بیست، ناتو، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه، سازمان تجارت جهانی و اتحادیه لاتین عضویت داره. این کشور همچنین از کشورهای پیشرو در تاسیس اتحادیه اروپاست.

این کشور بین بقیه کشورها از نظر بودجه و هزینه‌های نظامی رتبه‌ی پنجم و از نظر ذخایر هسته‌ای، رتبه‌ش سومه. از نظر اقتصادی، پنجمین اقتصاد بزرگ جهانی و از نظر برابری قدرت خرید رتبه هفتم جهانی رو داره.

در زمینه استانداردهای بین‌المللی، فرانسه رو میشه از کشورهای پیشرو دونست. استانداردهای بالای زندگی، تحصیلات، سلامت، امید به زندگی، آزادی و شاخص بالای توسعه انسانی، فرانسه را از جمله کشورهای ایده‌آل برای زندگی معرفی می‌کنه.

کی به فرانسه بریم؟
از آبان تا دی ماه، سردترین ماههای فرانسه‌س که کمی کار گردشگری را سخت می‌کنه، اما درنظر داشته باشید که از لحاظ قیمت هتل در ارزونترین زمان خودشه. اواخر خرداد تا شهریور از نظر هوا بهترین زمان رفتن به پاریسه، البته اگه حوصله‌ی شلوغی بیش از حد پاریس روداشته باشین.
در فرانسه چی بخوریم؟
فرانسه، با طعم و عطر غذاهایش شناخته می‌شه و به کشور آشپزی معروفه. علاوه بر رستوران‌های فرانسوی، ملیت‌های مختلف؛ غذای سنتی‌شونو در فرانسه هم عرضه می‌کنن. به همین خاطر بهتون پیشنهاد میکنیم که حتما به میدون سن میشل پاریس یه سربزنید. البته اینو بدونید که قیمت غذا در پاریس ارزون نیست و از پایه‌ی شش یورو شروع می‌شن. به طورکلی حدود ۵۰۰۰ رستوران درشهر پاریس هست که بعضیاشون از شهرت بین المللی برخوردارن. به انتخاب «مجله رستوران» از ۵۰ رستوران برتر جهان در سال ۲۰۰۷، نه تا از این رستوران‌ها، توی پاریسن. رستوران لالزاس ، رستوران ماکسیم ، رستوران پییر گاگز ، رستوران لزامباسادور ، رستوران لاتراس و رستوران ویکند از جمله اینا هستن.

حالا اجازه بدین که چندتا از رستوران‌های ملل پاریس را بهتون معرفی کنیم:

رستوران کاسپیا: اگه میخواین بعدازظهر رو با یه اسنک و هم‌چنین خاویار خوشمزه، دلنشین‌تر کنید، بد نیست به این رستوران هم سری بزنید.

رستوران Le Stresa : توی خیابان Montaigne، یکی از بهترین پاستاهای خونگی ایتالیایی رو می‌تونید امتحان کنید.

رستوران ژاپنی Kunitoraya:

شاید بدتون نیاد که برید تو قلب پاریس و به سبک ژاپنی‌ها، رو به پنجره و پشت میزهای کوتاه بشینید‌. اونجا یه کاسه‌ی برنج و گوشت به سبک ژاپنی بگیرید و نوش جون کنید.

از لینک زیر هم می‌تونید آدرس بهترین فست فوها رو ببینید:

http://goparis.about.com/od/foodanddining/qt/best-fast-food-paris.htm

pic909717210001