لیست مقالات

 • درباره اسپانیا

  درباره اسپانیا

  کشور [(h2)|اسپانیا] با مساحت 504،782 کیلومتر مربع پنجمین کشور پهناور اروپا‌ست و با کشور پرتغال و آندورا شبه جزیره ایبری رو در منتهی الیه جنوب غربی قاره اروپا تشکیل می‌دن. این کشور از غرب با پرتغال از شمال با فرانسه و آندورا از جنوب نیز با جبل‌الطارق که به سرزمین‌های فرا مرزی بریتانیا تعلق دارد، هم مرزه. اسپانیا فعلی علاوه بر سرزمینی که تو شبه جزیره ایبریه، دو شهر سبته و ملیله تو افریقا شمالی کنار کشور مراکش، جزایر بالئارس تو دریای مدیترانه، جزایر قناری تو اقیانوس اطلس و چندین جزیره مسکونی و غیرمسکونی دیگه که اونا هم تو اقیانوس اطلس هستن رو هم شامل می‌شه که میراث به جا مونده از امپراتوری اسپانیا سده‌های شونزدهم و هفدهم میلادیه و اون موقع اسپانیا قدرتمندترین کشور اروپا محسوب می‌شد. با توجه به موقعیت جغرافیایی اسپانیا که در قسمت جنوبی اروپا واقع شده و سواحل طولانی ای با دریای مدیترانه داره، بیشتر ناحیه هاش آب و هوای متفاوتی نسبت به باقی کشورهای اروپا دارن و دمای هوا هم به مراتب گرم‌تر و مرطوب‌تره. عمده مناطق اسپانیا آب‌و‌هوای مدیترانه‌ای و یا نیمه‌خشک دارن و مناطقی هم در منطقه باسک آب و هوای سواحل اقیانوسی دارن که دمای هوا تو بیشتر فصول سال تحت تاثیر اقیانوس تغییر می‌کنه و هیچ فصل خشکی نداره. براساس سرشماری سال 2015 جمعیت کشور اسپانیا 46،439،864 نفر برآورد شده که 88 درصد آن‌ها اسپانیایی و 12 درصد مهاجرند. مهاجران ساکن در اسپانیا عمدتاً از آمریکای لاتین ، آفریقای شمالی ، اروپای شرقی و آفریقای سیاه هستن به اضافه حدود هفتصد هزار کولی که تو قرن شانزدهم به این کشور مهاجرت کردن. اسپانیایی یا اسپانیولی (در قانون اساسی به نام کاستیلی ذکر شده است) زبان رسمی کشور اسپانیاست ولی گویش های باسکی، کاتالانی و گالیسی در بعضی از نواحی اسپانیا به رسمیت شناخته می‌شه. مسیحیت کاتولیک دین اصلی مردم اسپانیا بوده و تنها مذهبی است که به طور رسمی آموزش داده می‌شه. بر اساس مطالعات مرکز پژوهش‌های جامعه‌شناسی اسپانیا ۷۱٪ از مردم این کشور مسیحی کاتولیک هستن، مسلمانان و یهودیان نیز 4% جمعیت را تشکیل می‌دن و مابقی به طور رسمی هیچ دینی را انتخاب نکردن.

 • درباره ایتالیا
  درباره ایتالیا

  کشور ایتالیا یکی از اعضای اتحادیه اروپا در جنوب این قاره و به شکل شبه جزیره ای در دریای مدیترانه شکل گرفته و دو جزیره سیسیل و ساردنی را هم شامل می‌شه. نقشه این کشور به شکل یک چکمه در نقشه اروپا کاملاً مشخصه، برای همین به کشور چکمه ای هم معروفه. مساحت کل ایتالیا ۳۰۱۳۲۳ کیلومتر مربع تقریباً یک پنجم ایرانه که از اون ۲۹۴۰۲۹ کیلومتر مربع خشکی و ۷۲۱۰ کیلومتر مربع آبه و ساحلی داره به طول۷۶۰۰ کیلومتر . دو کشور کوچک سان مارینو و واتیکان هم تو خاک این کشور قرار دارن که کشور واتیکان تو قلب شهر رم محل اقامت پاپ، رهبر کاتولیک‌های جهان و مرکز کلیسای کاتولیکه. همسایگان دیگه این کشور کشور‌های اتریش، فرانسه، اسلوونی و سوییس هستن که سوییس با هفتصد و چهل کیلومتر مرز طولانی ترین مرز را با این کشور دار. قسمتی اعظمی از رشته کوه پهناور آلپ تو شمال این کشور واقع شده و قله مون بلان با ارتفاع 4،810 متر بلندترین قله ایتالیاست. آب و هوای کشور ایتالیا از تنوع ویژه ای داره به طوری که درجه حرارت هوا تو زمستان از شمال کشور که رشته کوهای آلپ هستن تا جنوبش ، سواحل مدینترانه بسیار متفاوته. مثلاً وقتی شهر شمالی میلان درجه حرارت زیر صفره، ممکنه پالرمو و سیسیل دمای هوا 20 درجه سانتیگراد باشه. با این وجود عمده سرزمین های این کشور از آب و هوای مدیترانه ای برخورداره. جمعیت کشور ایتالیا تو آخرین سرشماری ۶۰ میلیون و ششصد هزار نفربر آورد شده که شهر رم با نزدیک به سه میلیون نفر جمعیت، بزرگترین شهر این کشوره. شهرهای دیگه بزرگ ایتالیا به ترتیب میلان، ناپل و تورین هستن. ونیز شهر بنا شده روی آب هم که یکی از زیباترین شهر های جهانه تو این کشور قرار داره. اکثریت قابل توجهی از مردم ایتالیا به زبان ایتالیایی، یکی از زبانهای رومی خانواده‌ ی زبانی هندواروپایی، حرف می زننن ولی مردم محدوده ی بولزانو (Bolzano)، در شمال ایتالیا نزدیک به مرز اتریش به زبان آلمانی حرف می‌زنن. فرانسوی ( در ناحیه ی Valle d' Aosta )، لاتین، آلبانیایی و اسلوونیایی شامل اقلیت‌های زبانی دیگه این کشور می‌شن.

 • درباره فرانسه
  درباره فرانسه

  گردشگر گرامی، آنچه در زیر مشاهده می‌کنید، اطلاعات مختصر از کشوری‌ست که شما برای سفر انتخاب کرده‌اید. به زعم ما، موارد ذکرشده گزیده‌ای از مهم‌ترین اطلاعاتی‌ست که پیشنهاد می‌شود قبل از سفر به این کشور بدانید.

 • درباره آلمان
  درباره آلمان

  ۲۴ سپتامبر سال ۹۱۱ میلادی اشراف زادگان جمع شدند و زمیندار بزرگ ژرمنی فردی به نام «کنراد دو فرانکونی» رو از بین خودشون انتخاب کردن و تاج پادشاهی سرزمین ژرمن‌ها رو روی سرش گذاشتن، این سرآغاز پیدایش آلمان و تولد این کشور بود. این اتفاق به ۱۰ سال جنگ‌های جانشینی که در پی مرگ «آرنول» پادشاه فرانس شرقی (آلمان کنونی) درگرفته بودند ، خاتمه داد. در سال ۹۰۱ میلادی «آرنول» ، پادشاه فرانسی شرقی روز قبل از مرگ جانشینش رو انتخاب کرد. اما بعد از مرگ آرنول اشراف زادگان زمیندار ژرمن سلطنت «کارل سوم» ، جانشین آرنول رو به رسمیت نشناختن و جنگ های ده ساله جانشینی آغاز شد. در سال ۹۱۸ میلادی، «کنراد اول» در بستر مرگ «دوک هانری دوساکس» رو جانشین خودش کرد. پسر دوک هانری دوساکس به نام «اوتون» سرزمین ایتالیای امروزی رو تصرف کرد و با اتحاد آلمان و ایتالیا امپراتوری مقدس رومن رو تاسیس کرد. در همین زمان، در پاریس، اشراف‌ز‌ادگان زمین‌دار فرانسی غربی (فرانسه کنونی) فردی به نام «هوگ کاپه» رو به تخت سلطنت نشوندند که بازماندگانش تا سال ۱۷۹۲ میلادی در این کشور که نام فرانسه را می‌گیرد، سلطنت کردند. سرزمینی که ما امروزه به نام آلمان می‌شناسیم برای قرن‌ها مجموعه‌ای از چند کشور مستقل بوده که بعد از جنگ فرانسه-پروس در سال ۱۸۷۱ متحد شدند و به دنبال آن یک دوره پیشرفت سیاسی، اقتصادی و نظامی رو تجربه کردن. بعد از شکست در جنگ جهانی اول معاهده‌ی ورسای برای بار دوم باعث تقسیم این کشور به دو قسمت آلمان شرقی و غربی شد. بحران اقتصادی باعث به وجود اومدن حزب کارگران آلمان سوسیالیست ناسیونال (نازی) شد که هیتلر رهبرشون بود. موفقیت نظامی درجنگ جهانی دوم باعث شکست‌های بعدی شد. اگرچه این بار اقتصاد کشور با سرعت بیشتری بهبود یافت.

 • درباره بلژیک
  درباره بلژیک

  کشور پادشاهی بلژیک جز کشورهای غربی اروپا محسوب می‌شه و با بیشتر کشورهای غرب اروپا مرز مشترک داره. از شمال با کشور هلند هم مرزه و از شرق با آلمان، جنوب این کشور همسایه فرانسه و لوکزامبورگه و تنها اتصال دریا با بلژیک سواحل دریای سیاه تو شمال غربی این کشوره. مساحت کشور بلژیک 30،528 کیلمتر مربعه که تشکیل شده از مناطق ساحلی شمال غربی که مناطق کم ارتفاعی هستن که بعد از پایین رفتن آب دریا به خشکی تبدیل شدن و با خاکریز‌ها محافظت می‌شن، فلات مرکزی که دره‌های حاصلخیزی داره و کوه‌های آردن تو جنوب شرقی این کشور که منطقه‌ای صخره‌ای جنگلیه و بیشتر نمونه‌های حیات وحش این کشور تو این منطقه قرار دارن. آب و هوای کشور بلژیک از نمونه ‌های معتدل دریاییه و بارندگی تقریبن تو تمام فصول سال میزان قابل توجهی داره. میانگین دما زمستون‌ها 3 درجه سانتی‌گراد و تو تابستون‌ها حدود 18 درجه سانتیگراده. کشور بلژیک به نسبت کشورهای اروپایی تراکم جمعیت بالایی داره و در هر کیلومترمربع به طور میانگین 342 نفر زندگی می‌کنن. بیشترین تراکم جمعیت تو منطقه شهر بروکسل (پایتخت بلژیک) و اطرافش دیده می‌شه. بلژیک کشور دو فرهنگه ای محسوب می‌شه که همین باعث شده که این کشور به دو ناحیه زبانی تقسیم بشه. این دوگانگی فرهنگی بار‌ها صحبت تجزیه کشور بلژیک رو به میان آورده ولی با توجه به آرا انتخابات پارلمانی و مشارکت هر دو گروه برای اداره کشور، دولت مرکزی بلژیک تونسته این اتحاد رو حفظ کنه. یکی منطقه شمالی که فلاندر نامیده می‌شه و به زبان هلندی فلاندری صحبت می‌کنن و یکی منطقه جنوبی والونیا که به زبان فرانسوی حرف می‌زنن. در کل 58 درصد از مردم ان کشور زبان هلندی دارن و 41 درصد زبان فرانسوی. منطقه بروکسل که 8 درصد جمعیت کسور بلژیک رو داره به هر دو زبان صحبت می‌کنن و ادارات دولتی و مدارس هم با هر دو زبان فرانسوی و هلندی فعال هستن. منطقه کوچکی هم در مرز آلمان آلمانی صحبت می‌کنن که کمتر از یک درصد جمعیت کشور رو شامل می‌شه. 96 درصد جمعیت بلژیک تابعیت این کشور رو دارن و بقیه عمدتن از کشور‌های ایتالیا، مراکش، فرانسه و ترکیه به این کشور مهاجرت کردن. در حدود 47 درصد جمعیت بلژیک مسیحی کاتولیک و بعد از اون اسلام با 10درصد جمعیت بزرگترین دین این کشور محسوب می‌شه. [(img)| 1033958673031001B]

 • درباره فنلاند
  درباره فنلاند

  فنلاند کشور دریاچه و جنگله، 10 درصد خاکش رو دریاجه و 73 درصدش رو جنگل پوشونده ورشته کوه‌های آن بیشتر در نیمه شمالی‌ان. دو زبان فنلاندی و سوئدی در این کشور رسمیت داره و ۹۰ درصد از مردم کشور فنلاندی‌زبانن و واحد پولش هم یوروست. پیش‌شماره تلفنی +۳۵۸+ و دامنه اینترنتی آن .fl است. قرار داشتن یک سوم از خاک فنلاند در بالای مدار قطب شمالی، این کشور رو بعد از ایسلند، به شمالی‌ترین کشور جهان تبدیل کرده. تابستونای فنلاند، بسیار درخشان و زمستوناش بسیار تاریکه. در لاپلند در شمال فنلاند به مدت دو ماه تمام در زمستون خورشید طلوع نمی‌کنه و در تابستون هم دو ماه غروب را نمی‌بینید.

 • درباره سوئد
  درباره سوئد

  کشور سوئد مهمترین کشور شبه جزیره اسکاندینوی، عضو اتحادیه اروپا و عضو پیمان شینگن است که تو شمال غربی اروپا واقع شده و با کشور‌های دیگه این شبه جزیره یعنی نروژ، فنلاند و دانمارک هم مرزه. همچنین این کشور از شرق با خلیج بونتی و از جنوب و جنوب شرقی با دریای بالاتیک نواحی ساحلی داره. کشور سوئد با 449،964 کیلومتر مربع وسعت داره و ششمین کشور پهناور اروپا محسوب می‌شه. استکهلم بزرگترین شهر و پایتخت سوئده و شهر‌های گوتنبرگ و مالمو بعد از پایتخت بزرگترین شهر‌های سوئد هستن. در آخرین سرشماری جمعیت کشور سوئد نه میلیون و ششصد هزار نفر برآورد شده که با توجه به مساحت این کشور به نسبت دیگر کشور‌های اروپایی از تراکم جمعیت به مراتب کمتری برخورداره، به طوری که تو هر کیلومتر مربع به طور میانگین فقط 21 نفر زندگی می‌کنن. البته این تراکم در نواحی جنوبی این کشور خیلی بیشتره و در عوض قسمت‌های بزرگی از شمال سوئد به علت نزدیکی به قطب تقریاً خالی از سکنه است. دولت کشور سوئد پادشاهی و مشروطه پارلمانیه و در کل نخست‌وزیر منتخب انتخاب شده توسط پارلمان، کشور رو اداره می‌کنه و پادشاه مقامی تشریفاتی داره. زبان رسمی مردم سوئد، سوئدی است که از رسته زبان‌های ژرمن شمالی محسوب می‌شه و خیلی به زبان دانمارکی و نروژی نزدیکه، سوئد از غرب با کشور نروژ 1619 کیلومتر مرز مشترک دارد که این طولانی‌ترین مرز خشکی اروپاست، بیشتر این مرز رو رشته‌کوه‌های اسکاندیناوی تشکیل داده. کشور سوئد بر اساس جغرافیا، فرهنگ و تاریخ به 25 استان مختلف تقسیم شده ولی توسط دولت مرکزی اداره می‌شن. استان نورلند در شمال سوئد بزرگترین استان سوئده 60 درصد کشورو به خودش اختصاص داده ولی با وجود نزدیکی به قطب و آب و هوای بسیار سرد بسیار کم جمعیته. 15 درصد کشور سوئد تو همین استان جز دایره قطب شمال محسوب می‌شه. جنگل شکل دیگه جغرافیا کشور سوئده که 65 درصد مساحت این کشورو تشکیل داده. گُتلند Gotland و اولند Oland بزرگترین جزایر سوئد هستن و دریاچه وانرن که سومین دریاچه بزرگ اروپاست تو این کشور واقع شده. آب هوای مناطق مرکزی و جنوبی سوئد اقلیم معتدل محسوب می‌شه و چهار فصل رو تو خودش داره، دمای متوسط هوا در تابستان 20 تا 25 درجه سانتیگراد و در زمسان 4- تا 2 سانتیگرادست، ولی قسمت شمالی سوئد از آب و هوای کاملاً قطبی ای داره و تقریباً شش‌ماه از سال زمستان و شش‌ماه از سال تابستانه و خورشید غروب نمی‌کنه و این موجب تفاوت دما خیلی زیاد مناطق شمالی با جنوبی سوئد می‌شه.دمای این نواحی گاهی در زمستان به کمتر از 50 درجه زیر صفر می‌رسه. سوئد از لحاظ بارندگی جز مناطق نسبتاً خشک دنیا محسوب می‌شه و به طور متوسط سالانه بین 500 تا 800 میلی‌متر بارون می‌باره.

 • درباره سوییس
  درباره سوییس

  سوییس با نام رسمی کنفدراسیون سوییس، کشوری در غرب اروپا ست که از سمت شمال با آلمان، از شرق با اتریش و لیختن‌اشتاین، از جنوب با ایتالیا و از غرب با فرانسه همسایه است. پایتخت سوییس شهر برن است و از شهرهای مهم اون زوریخ و ژنو هستن. مساحت سوییس حدود 41290 کیلومتر مربع مساحت داره که 5/7 میلیون نفر رو هم در خودش جا داده. سوییس کشور چند زبانه اس و مردم به زبان‌های آلمانی،فرانسوی، ایتالیایی و رومانش صحبت می‌کنن. سوییس يكي از كوهستاني‌ترين و مرتفع‌ترين كشور هاي اروپاس و رشته كوه آلپ مهم‌ترين رشته كوه اونه كه حدود 60% خاك سوئيس را در برگرفته . بعد از اون رشته كوه ژوار است كه در غرب سوییس واقع شده. آب و هوای سوییس سرد و کوهستانی و همراه با بارندگی های فراوونه. سوئیس به‌طور کلی به سه منطقه جغرافیایی تقسیم میشه: کوه های آلپ، ناحیه میتلاند یا فلات سوئیس و کوه‌های ژورا در ناحیه شمال‌غربی و حوالی مرز فرانسه. حکومت سوییس به صورت جمهوری فدراله و قدرت اجرايي دراختيار شوراي فدراله كه شامل 7 نفر و به مدت 4سال توسط مجلس فدرال انتخاب میشن. کشور سوییس كه از 26 ایالت (که در اصطلاح به اونها کانتون میگن) نسبتاً خودمختار تشکیل شده. اين کانتون ها، خودشون به شهرهايي(كلاًدرحدود3000 شهر)تقسيم ميشن. اصل مردم سالاري مستقيم تو قانون اساسي فدرال تصريح شده كه حتي در سطوح منطقه اي و شهري هم اعمال ميشه. موقع انتخابات فدرال‌ همه شهروندان بالای 18 سال می‌تونن در انتخابات شرکت کنن. سوییس عضو اتحادیه اروپا نیست ولی در سال 1999 عضو انجمن تجارت آزاد اروپا (EFTA) شد. بانکداری و صنعت گردشگری مهم‌ترین سهم رو در بخش اقتصادی این کشور دارن. واحد پول سوییس، فرانک سوییسه که هر فرانک معادل 1.01 دلار آمریکا و 30300 ریال ایرانه. اکثر مردم سوییس مسیحی هستن و از بین شاخه‌های مسیحیت هم اکثراْ کاتولیک هستن. دین دوم بعد از مسیحیت در این کشور، اسلامه.

 • اطلاعاتی مختصر درباره کشور فنلاند
  اطلاعاتی مختصر درباره کشور فنلاند

  فنلاند گوهری پنهان در شمال اروپاست . شاید از نظر مقیاس جغرافیایی کوچک باشد اما رموز بسیاری برای کشف و بازدید دارد . کشور های هزار در یاچه و جنگل که در شمال اروپا دور از انتظار می باشد . تمیزترین هوا و زیاترین منابع طبیعی باعث شده یکی از سه مقصد تاپ سفری در سال 2017 ذکر شود . کشوری در منطقه اسکاندیناوی با 5.4 جمعیت ، با زبان فنلاندی و دین مسیحیت می باشد.این کشور پس از ایسلند شمالی ترین کشور جهان است .نظام سیاسی فنلاند جمهوری است و از نظر اموزشی بهترین نظام اموزشی دنیا شناخته شده است.

 • اطلاعاتی مختصر درباره کشور فرانسه
  اطلاعاتی مختصر درباره کشور فرانسه

  سفری به کشوری زیبا و چشم نواز فرانسه بسیار لذت بخش است. صحبت فرانسه که به میان می اید جلوه ای از تاریخ معماری تحسین برانگیز را به خاطر می اورد. فرانسه با صد ها دهکده و شهرهای بزرگ چراغانی شده است. در ادامه به تعدادی از دهکده های سر سبز که بناهای کهن نشانه گذاری شده و در میان عصر جدید و قدیم به جلوه گری مشغولند می پردازیم. سن ملو: شهربندری و خوش منظره ای در قسمت از فرانسه است که جنوب انگلیس و شمال فرانسه از هم جدا میکند در فصل تابستان میزان گردشگری این دهکده افزایش می یابد و تعدادی بیشتری از توریست این دهکده از مسافران ردیایی و دزدان دریایی می باشند. طعم بی نظیر غذاهای دریایی این منطقه بی تاثیر در جذب توریست نبوده است. به همین دلیل است که این شهر بیشترین تمرکز رستوران ها در قاره های اروپا را به خود اختصاص داده است. اسپلیت: فلفل قرمز تند نماد این تشهر است. در این شهر خانه ها و قلعه های بسیار متفاوت و زیبا وجود دارد در هر جای این منطقه که قدم بردارید از گوشه کنار ان هزارها فلفل قرمز اویزان است در این شهر اولین یکشنبه اکتبر به عنوان (شب سفید) جشن بر پا می کنند.که در ان مسابقه اسب سواری برگذار می شود. بندر گریمو: این شهر نوپاست. در سال 1960 برپا شده است و از ونیز است. و به عنوان ونیز فرانسوی نام گذاری شده است. در این شهر تمام رفت و امد با قایق است و مردم ان قایق را می توانند در جلوی درب منزل خود جای دهند. ایووا|: یکی از زیباترین سرزمین های فرانسه که در خط بندر جنووا قرار دارد . این منطقه ی وسطایی زیباترین و ذخیره کننده ترین خیابان ها را به خود اختصاص داده است. و بسیاری از توریست ها علاقه مند هستند که در مسیر پیچ و خم دار این خیابان های افسونگر و رمانتیک قرار گیرند. باغ حواس پنجگانه معروف ترین جاذبه های گردشگری این منطقه است. که در انواع گل های معطر و پیچک های افسون شده است شامونی مون بلان( منطقه اسکی) کافکاسون (کاخ و قلعه و استحکامات نظامی) پاریس پایتخت فرانسه که یک یاز بزرگترین شهرهای ان میباشد که با یک بار رفتن به انجا نمی توان تمام جاذبه های ان را دید. از گران ترین شهر هستند. اختلاف زمانی 2:30- از نظر اب و هوایی بسیار معتدل و تابستان ان به قدرت گرم و زمستان به ندرت سرد به طوری که برف در خود را نمی پسند. سراسر سال باران می بارد که این امر باعث می شود معتدل و نم ناک باشد. هاستل ها در پاریس اصلا ارزان نیستند. اتاق های مشترک 20 تا 40 یورو موناکو دومین شهر کوچک اروپاس که شبه جزیره ای در قسمت دریای مدیترانه و جنوب فرانسه قرار دارد و به مساحت حدود 2 کیلومتر مربع میرسد. این سرزمین حدود 800/37 نفر جمعیت داشته . به دلیل قوانین مالیاتی ازاد کازینو های متعدد و اب و هوای مطبوع به بهشت جهان گردان معروف است. این سرزمین به صورت پادشاهی اداره می شود. معروف ترین شهر موناکو مونت کارلو است. حمل و نقل در موناکو از طریق جاده و راه اهن راه های هوایی و ابی صورت میگیرد. دو خط اتوبوس در این شهر با نیس و منتون مرتبط است.

 • اطلاعاتی مختصر درباره کشور سوئد
  اطلاعاتی مختصر درباره کشور سوئد

  کشور سوئد مهمترین کشور شبه جزیره اسکاندیناوی عضو اتحادیه اروپا و عضو پیمان شینگن است که تو شمال غربی اروپا واقع شده وبا کشورهای دیگه این شبه جزیره یعنی نروژ فنلاند و دانمارک هم خرز همچنین این کشور از شرق با خلیج بوتنی و جنوب شرقی با دریای بالاتیک نواحی ساحلی دارد. قدمت تاریخی و طبیعت زیبای سوئد موجب شده مکانهای گردشگری سوئد بسیار زیاد ومتنوع باشه.از سنگ نوشته های دوران باستان واثار معماری رنسانس اروپا گرفته تا سواحل زیبا و جنگل های دست نخورده پهناور سالانه پذیرای گردشگری زیادی از سراسر جهانه. بعد از جنگ جهانی دوم سوئد سوئد جز اولین کشورهایی بود که عضو سازمان ملل شد و پس از تشکیل اتحادیه اروپا 1995 به این اتحادیه پیوست. البته سوئد با نپذیرفتن تغییر پول از کرون به یورو همچنان کروی را به عنوان واحد پول اصلی کشور قبول داره.

 • اطلاعاتی مختصر درباره کشور اسپانیا
  اطلاعاتی مختصر درباره کشور اسپانیا

  اسپانیا موقعیت اسپانیا در جنوب غرب اروپا واقع شده است. که از سمت شرق با دریای مدیترانه و از غرب درای اطلس و از شمال دریای کانتا بریا قرار گرفته است شهرهای سوتا و ملیا که در شمال مراکش قرار دارند جز اسپانیا به حساب می ایند. با غرب با پرتقال و از شمال با فرانسه و از جنوب تا تنگه جبل الطارق هم مرز می باشد. اسپانیا 782/504 کیلومتر بر مربع جز بزرگترین شبه جزیره ی ایبری است اسپانیا بعد از فرانسه دومین و بزرگترین کشور در غرب اروپا می باشد. اسپانیا دارای تاریخی بسیار کهن و قدیمی می باشد. [(img)|1033951900431001B]

 • اطلاعاتی مختصر درباره کشور استونی
  اطلاعاتی مختصر درباره کشور استونی

  استونی کشوی در منطقه دریای بالتیک ، که از غرب با دریای بالتیک از شمال با خلیج فنلاند و از شرق با روسیه و از جنوب با لتونی همسایه است . [(img)|1033952800431001B]

 • اطلاعات کشور دانمارک
 • اطلاعاتی درباره کشور لتونی
 • اطلاعات کشور جمهوری چک
 • درباره کشور هلند
 • مدارک سفارت ایتالیا
 • مدارک سفارت اسپانیا
 • مدارک سفارت سوئیس
 • مدارک سفارت فرانسه
 • مدارک سفارت فنلاند